Fireshow JBC

Ohlédnutí


Ohlédneme-li se zpět na celý letošní rok, uvidíme aktivitu žonglérské skupiny Fireshow JBC.

Naše řady vzrostly o nové, velmi zručné umělce, kteří neudivují jenom nás, už „starou gardu“ našeho uskupení, ale především široké publikum. Realizovali jsme úspěšně nespočet vystoupení, díky kterým jsme se podívali na nejrůznější kouty prozatím jen České republiky. Díky našemu cestování a také díky internetu jsme nabiti a stále čerpáme mnoho inspirací. Náš arzenál je nyní více než dvakrát větší. Za zmínku určitě stojí ohnivé vějíře, dragon staff, S-staff, kontaktní koule, nezpočet tyčí, LED technologie v podobě nových A1 POI od firmy A-technologies a LED staff, Pyro staff a poi z dílny Ignis shopu. Pro přístí rok jsme zbrusu nově „obuti“ do nového kevlaru, tak i kostýmů. Naše vybavení také vzrostlo o vysoce kvalitní UV osvětlení a aktivní repro box, abychom byli schopni sami sebe ozvučit, neboť bez hudebního doprovodu si nedokážeme naše vystoupení ani představit. Zkrátka se nebojíme investovat, aby naše tvorba byla jen a jen kvalitnější a vás bavila o to více.

 

fireshow jbc

 

Mezi projekty a akce, které stojí za zmínku bych určitě zmínil zimní sérii workshopů 2012/2013 v jabloneckém klubu Woko, na které se nám podařilo dostat především lokální umělce v podobě Djs, libereckou skupinu Polechicas, místní breakdance borce v podobě Peklo Sonic Force a mnoho nových žonglérů. Mezi těmito workshopy jsme také představili speciální vystoupení s názvem „Do nebíčka, do peklíčka“, které bylo také zkouškou našeho divadelního umu. Mezi diváky mělo velký úspěch.

 

Dále jsme po účasti jednoho z našich členů na akci sociálního cirkusu pořádanou CIRQUEONem uskutečnili vlastní verzi sociálního cirkusu ve spolupráci s jabloneckou Diakónií pod názvem Cirkus Kruháč. Zde se děti nejen žonglováním mohly projevit a uskutečnit závěrečné vystoupení. Celá akce měla ohlasy nejen z řad dětí, ale také široké veřejnosti. V návaznosti na tento projekt bychom chtěli realizovat také další projekty tohoto rázu.

 

Rádi bychom zmínili také naší aktivní účast na festivalu ohně – Polná v plamenech. Pořadatelé tohoto žonglérského festivalu nás požádali o naše vystoupení, které bych shrnul jako úspěšné. Poznali jsme zde mnoho zajímavých lidí, kteří s námi spolupracují a inspirují nás.

 

Náš člen, Patrik Štrojsa, byl pozván třebíčskou skupinou Magnis,snad nejpočetnější skupinou na světě :), o účast na nejprestižnějším festivalu ohnivých umění Flaming nights, kde vystupovala zvučná jména nejen z České republiky.

 

Další akcí, kterou bych si rád připoměl je námi pořádaný PAF 2013, neboli Přehrada art fest. Na tomto festivalu jsme chtěli dát prostor opět především lokálním umělcům. Naší vizí, kterou jsme zdárně realizovali, bylo uspořádat multižárnrový festival, který dle nás v Jablonci chybí. Vystoupili umělci v podobě kapel F.A. King, jablonecké Street“N“Banana, raperů Beazet,bubeníky Tuta Bota a dle nás objevu roku, Ketty, která všechny paralizovala svým hlasem. Mezi scénu vystoupení bych rád vyzdvihl Peetika, výtečného pražského žongléra, lokální uskupení Wild Fire a naší maličkost. Za občerstvení a pomoc s organizací bych také rád poděkoval týmu ze stánku „U Bažanta“.

 

Jako dovršení letošního roku bych považoval vystoupení pro naše rodné město při slavnosti rozsvícení stromku. Uskutečnili jsme zde téměř perfektní vánoční vystoupení se všemi novými prvky.

 

Toť vše ve zkratce ohlédnutí za minulým rokem. Nastavající období nám začíná další série workshopů opět v jabloneckém klubu Woko. Jako další přichází na řadu workshop, který se uskuteční dne 19.1.2014. Můžete se těšit na nové vystoupení výborného pražského žongléra Peetika, naše UV a Light vystoupení, muzikální vložku v podobě bubeníků Tuta bota, liberecké rapery Zpoza rýmu a Ketty! Na místě také bude nový žonglérský shop, který vznikl za pomoci naší skupiny, Ignis shop, kde si můžete zakoupit nejen žonglérské vybavení z jejich tvorby. Veškeré tyto workshopy můžete ohodnotit a podpořit v podobě dobrovolného vstupného.

 

plagoš

 

Další workshopy budou probíhat v termínech 9. března a 27. dubna. Program se zde zatím neustále utváří. Prozradit snad mohu jen to, že se snažíme o účast Bratrů v triku, kteří patří mezi špičku na české žonglérské scéně.

 

Těšit se také můžete na PAF 2014, na který připravujeme mnoho překvapení. Tento festival bude probíhat opět koncem léta a určitě o něm budete včas informování.

 

Ostatních aktivit máme určitě v plánu mnoho, tak jako neustále snahu o kvalitnější seberealizaci.

 

Děkujeme za vaši podporu

 

 

 

Váš Fireshow JBC team

 

 

 

 

 

Veškeré naše akce jsou zveřeňovány pomocí webů http://zonglovani.info/ a http://www.fireshow.cz

style switcher

Layout Tone

Dark Night

Menu Color

Menu Style (For Full Screen Versions)

Normal From Top

Color Skins